Katalog produktů

Informace o firmě

Firmu Implant Innovations Inc. (3i) založili v roce 1987 parodontolog a inženýr. Lékař věřil, že si jeho pacienti zaslouží stabilnější a více estetické protetické řešení, než které dosud nabízely existující implantologické systémy. Specializací inženýra byla metalurgie a precizní výroba. Společně navrhli a začali vyrábět protetické komponenty, které lékař používal s již existujícím implantologickým systémem, což zvýšilo úroveň kvality, stability a estetiky.

3i začalo s výrobou vlastních implantátů v roce 1991. Pro dnešní podobu firmy mělo velký význam spojení se strategickým partnerem BIOMET, Inc., největším světovým výrobcem ortopedických komponentů, což ve velké míře přispělo k možnosti provádět výzkumy, které napomáhají neustálému rozvoji firmy. Od roku 2007 se výrobky začaly prodávat pod značkou BIOMET 3i.

Dnes nabízí BIOMET 3i širokou řadu implantátů a protetických komponentů doplněnou o výrobky pro regeneraci kosti. BIOMET 3i získala celosvětové uznání díky vytvoření chemicky zdrsněného povrchu OSSEOTITE® a nadprůměrným klinickým výsledkům při použití OSSEOTITE® implantátů.

BIOMET 3i usiluje o vysoký standard obsluhy a všestranný přístup ke svým klientům. Nabízí jim rozsáhlou technickou podporu a široké možnosti vzdělávání a rozvoje profesní kvalifikace. Obchodní reprezentanti firmy BIOMET 3i a team lidí, který tvoří jejich zázemí, jsou vysoce kvalifikovaní a vyškolení pracovníci po technické i klinické stránce.

Hlavní sídlo firmy BIOMET 3i se nachází v Palm Beach na Floridě v USA.  Firma má dceřiné společnosti a distributory po celém světe.

Výhradním distributorem pro střední a východní Evropu je firma Dental-Depot Wasio. Její historie sahá až do roku 1932. Jednoznačně největší historický význam pro rozvoj firmy měl vynález Ondřeje Wasio. Jednalo se o materiál k výrobě protéz dnes známý pod názvem akryl. Vynález ho inspiroval k výrobě a později i distribuci stomatologických materiálů. Toto rozhodnutí bylo velkou výzvou, protože otevíralo nové a zajímavé perspektivy v oboru, který má neomezené možnosti.

Další přelom zaznamenala firma Dental-Depot Wasio po ekonomické transformaci v Polsku po roce 1989. Prošla celkovou změnou obchodní strategie a přeměnou z typického obchodu se stomatologickými materiály na specializovaného distributora výrobků světových koncernů a od roku 1999 je také výhradním distributorem americké firmy 3i.

Prostřednictvím firmy Michal Malinka se sídlem v Praze má přímé zastoupení rovněž v České Republice a na Slovensku.

Aby distribuce a servis byl co nejkomplexnější a na nejvyšší úrovni, je pro firmy Dental Depot Wasio a Michal Malinka samozřejmostí snadná dostupnost všech produktů BIOMET 3i, kvalifikovaný poradenský servis, team vyškolených obchodních reprezentantů, marketingová podpora zubních ordinací a stomatologických klinik, pomoc při vyhledávání nových pacientů včetně využití unikátního programu 3i Support, který umožňuje bezplatné využití přístrojů a instrumentária potřebných pro implantologii.